Kripto Milyarderi Bitcoin ve Altını Karşılaştırdı: Yutacak!

Bitcoin evanjelisti Saylor, CNBC’de Bitcoin’i destekleyerek altını nasıl yeneceğini açıkladı. Ayrıca, lider kripto paranın daha da yükseleceğini ileri sürdü. Bu arada, bir başka BTC maxisi olan Max Keiser, üst hedefini 750 bin dolara çıkardı.

Saylor, Bitcoin’in popülaritesinin artmasını bekliyor!

MicroStrategy’nin kurucusu ve şu anda şirketin BTC stratejisinden sorumlu olan eski CEO’su Michael Saylor, CNBC’nin Squawk Box sunucusuyla Bitcoin, güçlü noktaları ve finans dünyasındaki diğer beklentileri hakkında konuştu. Saylor ayrıca MicroStrategy’nin neden BTC almaya devam edeceğini açılkadı. Buna ek olarak, BlackRock gibi spot Bitcoin ETF’leriyle rekabet etmeye devam edeceğini belirtti.

Michael Saylor, Bitcoin’in gelecekte kurumsal olarak benimsenmesine ilişkin vizyonunu ev sahibi Andrew Sorkin ile paylaştı. Saylor, altınla karşılaştırıldığında BTC’nin çok daha ilerici olduğunu söyledi. Ayrıca, dünyanın diğer ucuna birkaç dakika içinde işlem yapılabileceğini belirtti. Dahası, BTC’nin tüm iyi özelliklerine sahip olduğunu ve hiçbir kusurunun olmadığını iddia etti. Buradan hareketle Saylor, “Bitcoin altını yutacak!” dedi. Saylor’a göre Bitcoin, fonları altından ve SPY gibi diğer riskli varlıklardan ve ETF’lerden uzaklaştıracak.

MicroStrategy, Bitcoin varlıklarında BlackRock’ı geride bıraktı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, MicroStrategy yaklaşık 821,7 milyon dolar değerinde 12.000 BTC daha aldı. Böylece, BlackRock’ın en büyük spot Bitcoin ETF’sini geride bıraktı. Şu anda BlackRock’ın 195.985,31 BTC’sine karşılık MicroStrategy toplam 205.000 BTC’ye sahip.

Spot Bitcoin ETF’ler giderek daha fazla BTC biriktiriyor. Bu da yatırımcılara bu yeni varlık sınıfına yatırım yapma fırsatı sağlıyor. Saylor, MicroStrategy’nin BTC için bir vekil olarak kalırken onlarla başarılı bir şekilde rekabet edebileceğine inanıyor. Bunun nedeni, MicroStrategy’nin yatırımcılarına hisse satarken ve BTC satın almak için para toplarken dönüştürülebilir bir borç kullanarak Bitcoin’inin büyük bir bölümünü satın almış olması. Dolayısıyla bu yatırımcılar hisseler üzerinden yatırım getirisi elde ederken, ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapanlar aylık bir ücret ödemek zorunda kalıyor.

Bitcoin 72,000 doların üzerinde dolaşıyor!

Bugün erken saatlerde BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 71.000 doları aştı. Daha sonra biraz geri çekilmeden önce 72.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bununla birlikte yeniden güç topladı ve 72.709 dolar ile yeni ATH’ını kaydetti. Bitcoin maksimalisti Max Keiser, kripto para topluluğuna Bitcoin’in sonunda 220.000 dolara ulaşacağına dair daha önceki tahminini hatırlattı. Keiser ayrıca, bugün bu boğa döngüsü için üst hedefini 750.000 dolara yükselttiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x